Witaj na naszym blogu!

Zaczęliśmy pisać blog z myślą, aby nie był to zwyczajny blog prawniczy, jakich wiele już powstało i pewnie jeszcze powstanie. Nie chcemy w nim się skupiać na jednym zagadnieniu prawnym. Zależy nam natomiast, aby blog ten był miejscem, w którym znajdziecie wiele praktycznych informacji, przydatnych w sytuacji, kiedy staliście się lub macie się stać jedną ze stron postępowania sądowego. Jednocześnie chcielibyśmy pokazać Wam, w jaki sposób można postępowania sądowego uniknąć, czy też znacząco zwiększyć szanse na jego pozytywne rozstrzygnięcie.

Prowadzenie postępowania sądowego jest rzeczą skomplikowaną. Jest ono na ogół bardzo dynamiczne, w jego trakcie pojawia się wiele sytuacji wymagających szybkiej reakcji, a jednocześnie dobrej znajomości przepisów prawnych. Przegapienie odpowiedniego momentu na konkretną czynność, może być bolesne w skutkach, gdyż później może być na nią już za późno. Postępowanie trwa na ogół długo, zaś jego wynik bywa częstokroć zaskoczeniem dla wszystkich stron. Naszym celem jest pomóc Państwu w pokonaniu prawniczych meandrów, wyjaśnieniu skomplikowanych przepisów i procedur, aby w konsekwencji osiągnąć oczekiwany rezultat. Jednocześnie pamiętajmy, że prawie zawsze, najlepszym rozwiązaniem, jest uniknięcie sądu. Można to zrobić na wiele sposobów, w tym np.: weryfikując wiarygodność kontrahenta przed zawarciem umowy, precyzyjnie formułując zobowiązania kontraktowe, czy odpowiednio zabezpieczając wykonanie umowy. W tym także chcemy Państwu pomóc.

Dlatego też Drogi Czytelniku, zapraszamy Cię do bloga, w którym znajdziesz informacje praktyczne, tłumaczące skomplikowane przepisy prawne z zakresu procedur sądowych, a także przystępne wiadomości o roszczeniach wynikających z umów, zagadnieniach z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (ZUS), odszkodowaniach, egzekucji należności oraz o przygotowywaniu umów i ich zabezpieczaniu.

Zapraszam do lektury! Wejdź na Bloga